اخبار و رویدادهابازار و محصولات

اسپان باند و گزارشی از بازار جهانی آن

اسپان باند و گزارشی از بازار جهانی آن

به گزارش اسپان باند لند : این گزارش اختصاصی مربوط به بازار ناخالص اسپان باند با کاربردهای یکبار مصرف و غیر یکبار مصرف در مصارف مختلفی از جمله مراقبت شخصی و بهداشتی، پزشکی، کشاورزی، بسته بندی و خودرو به  پیش بینی بازار جهانی اسپان باند تا سال 2022 میپردازد و توسط MarketsandMarkets منتشر شده است.

بر اساس این گزارش انتظار می رود که حجم بازار در سال 2017 به 10.73 میلیارد دلار برسد و احتمالا تا سال 2022 به 16 میلیارد دلار خواهد رسید.

رشد بازار اسپان باند
رشد بازار اسپان باند

این حجم فروش پارچه های اسپان باند، ناشی از افزایش استفاده از اسپانباند در بخش پزشکی و تقاضای زیاد برای آن است.

همچنین این کزارش حاکی از آن است که آسیا و خاورمیانه تا سال 2022 بیش از 50% از بازار اسپان باند جهان را بدست آورند. کشورها چین، هند، ژاپن و کره جنوبی کشور های کلیدی هستند که به تقاضای بالا برای منسوجات بی بافت اسپان باند پاسخ خواهند داد و سهم بزرگی از بازار اسپان باند را بدست می آورند.

نکته جالب گزارش آنجاست که دلیل موفقیت کشورهای آسیایی در بدست آوردن بازار جهانی اسپان باند را دسترسی آسان به پلی پروپیلن و نیروی کار ارزان قیمت مطرح شده است.

اسپان باند لند و تحلیل گزارش بازار جهانی اسپان باند

حال این سوال به وجود می آیند که با توجه به اینکه کشور ایران هم از نظر نیروی کار ارزان و هم دارا بودن منابع عظیم نفتی و شرکتهای پتروشیمی در جایگاه بهتری نسبت به این کشورها قرار دارد، چرا در این گزارش ایران جایگاهی به خود اختصاص نداده است؟

نکته اول از نظر ما این است که هنوز تکنولوژی تولید اسپان باند به شکل ماشین آلات وارد کشور میشود و تا به امروز شاهد خط تولید اسپان باند داخلی نبوده ایم و همین مورد باعث شده تا سربار ماشین آلات بر روی قیمت تمام شده اسپان باند تاثیر خود را داشته باشد.

اسپان باند مارکت
اسپان باند مارکت

دومین نکته نیز به بحث صادرات بر میگردد. اگر تسهیلات صادرات این محصول توسط نهادهای دولتی ایجاد شود، با توجه به ارزش ریال به دلار، صادرات اسپان باند میتواند صرفه اقتصادی زیادی داشته و بازار سرمایه و کارآفرینان را به این صنعت جذب کند.

و اما سخن آخر:

از همه این موارد که بگذریم میرسیم به اصل مطلب یعنی تولید کنندگان اسپانباند. متاسفانه تا امروز یک تشکل جدی و منسجم برای حمایت از تولیدکنندگان اسپان باند شکل نگرفته و این صنعت مظلوم واقع شده است. هر چند که شاید مهمترین دلیل این مساله به خود تولیدکنندگان اسپان باند برگردد!

علی محمدی

علی علاقه زیادی به تکنولوژی های روز دارد، او در وبسایتهای مختلفی کار تولید محتوای تخصصی را بر عهده دارد و در اسپان باند لند به عنوان سردبیر سایت فعال است

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

  1. سلام وقتتون بخیر.درخواست نمونه کالیه رنگ اسپان باند بیمارستانی- هیدروفیل و لمینت دار داشتم. ضمن اینکه قیمتها میخواستم بدونتم به ثبات رسیده و یا هنوز به روز محاسبه میشه؟
    امکان اراسل نمونه براتون وجود داره؟

    1. سلام
      با واحد مشاوره اسپان باند لند تماس حاصل فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا