مقالاتمقالات پایه

اسپانباند پزشکی

اسپانباند پزشکی نوعی از پارچه های اسپان باند است که به منظور استفاده در مصارف پزشکی درمانی و بیمارستانی مورد استفاده قرار میگیرد.

اسپانباند پزشکی

اسپانباند پزشکی نوعی از پارچه های اسپان باند است که به منظور استفاده در مصارف پزشکی درمانی و بیمارستانی مورد استفاده قرار میگیرد. شاید با مطالعه همین یک بند ، لباسهای یکبار مصرف بیمارستانی در ذهن شما تداعی شود.

بله، لباسهای بیمارستانی نیز از جمله محصولات تولید شده با پارچه های اسپانباند بیمارستانی است ولی مصرف به همین جا ختم نمیشود. زیراندازهای بیمار، ملحفه ها و ست های جراحی نیز از همین پارچه تهیه میشوند.

قیمت پایین و تنوع رنگی از جمله مواردی است که تولیدکنندگان البسه یکبارمصرف بیمارستانی را به اسپان باند جذب کرده است. هرچند که ویژگی های خاصی نظیر قابلیت آنتی باکتریال اسپان باند از اهمیت ویژه ای در بخش درمان برخوردار است.

اسپان باند بیمارستانی از لحاظ وزنی و رنگی:

در مورد گرماژ مورد نظر پارچه اسپانباند بیمارستانی استاندارد خاصی تا کنون مشاهده نکرده ایم ولیکن معمولا برای لباس از گرماژ 35 تا 40 گرم و برای ملحفه ها از گرماژ 25 پارچه اسپانباند بیمارستانی استفاده میگردد.پارچه اسپانباند لباس بیمار

همچنین برای کاور کفش و کلاه نیز از گرماژ 18 گرم به طور معمول استفاده میگردد.

معمولا رنگ محبوب پارچه لباسهای بیمارستانی آبی آسمانی و سبز است ولی برای بخش بانوان نیز معمولا رنگ های صورتی استفاده میشود.

 

 

 

جدول زیر اهمیت آنتی باکتریال بودن لباس بیمارستانی را مشخص میکند

نوع لباساهمیت استریل و آنتی باکتریال بودن
پیراهن و شلوار بیمارمتوسط
کلاه بیمارکم
لباس جراححیاتی
ملحفه و روتختی بیمارکم
ملحفه تخت جراحیبسیار زیاد
کلاه جراحبسیار زیاد

لازم به ذکر است که اسپانباند لند در این مقاله اصول را بر اساس تولیدات رایج در نظر گرفته شده است و ملاکی برای استاندارد اسپان باند لباس بیمارستانی محسوب نمیگردد.

علی محمدی

علی علاقه زیادی به تکنولوژی های روز دارد، او در وبسایتهای مختلفی کار تولید محتوای تخصصی را بر عهده دارد و در اسپان باند لند به عنوان سردبیر سایت فعال است

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. اسپان باند لند داره به یه مرجع کامل برای اسپانباند تبدیل میشه
    واقعا تبریک میگم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا